Aktuality


Usnesení Etické komise ČR pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu ke kauze Karel Srp

Etická komise České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu (dále jen „Etická komise“) jako správní orgán zřízený dle § 7 zákona č. 262/2011 Sb., o účastnících odboje a odporu proti komunismu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon č. 262/2011 Sb.“), se usnesla na svém zasedání dne 24. ledna 2017 takto...

Přidáno: 25.01.2017

Předseda vlády Sobotka nebude kontrasignovat rozhodnutí prezidenta Zemana jmenovat Karla Srpa členem Etické komise

Předseda vlády Bohuslav Sobotka obdržel minulý týden návrh prezidenta republiky Miloše Zemana na kontrasignaci jmenování pana Karla Srpa členem Etické komise pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu.

Přidáno: 25.01.2017

Etická komise předala dekrety oceněným účastníkům třetího odboje

V úterý dne 24. ledna 2017 se v budově Úřadu vlády ČR, Strakově akademii, konalo další slavnostní předávání pamětních dekretů a odznaků účastníkům odboje a odporu proti komunismu oceněným Etickou komisí České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu (dále jen „Etická komise“).

Přidáno: 25.01.2017

Etická komise uctila památku obětí komunismu

Dne 17. listopadu 2016 si Etická komise České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu připomněla Den boje za svobodu a demokracii a uctila památku obětí totalitních režimů položením kytice u Památníku obětem komunismu v Praze na Újezdu.

Za Etickou komisi České republiky se akce zúčastnili její předseda Mgr. Jiří Kaucký a místopředseda PhDr. Prokop Tomek, Ph.D., který pronesl u této příležitosti za účasti veřejnosti proslov.

Etická komise uctila památku obětí komunismu u památníku v Praze na Újezdě, 17. listopadu 2016 Etická komise uctila památku obětí komunismu u památníku v Praze na Újezdě, 17. listopadu 2016

Přidáno: 18.11.2016

Vláda volila dva nové členy Etické komise ČR – opětovně dala důvěru dosavadním osobnostem

Vláda ČR se na svém zasedání dne 13.09.2016 zabývala volbou členů Etické komise České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu na funkční období let 2017-2022. Materiál do vlády předložil ministr Jiří Dienstbier.

Vládní kabinet opětovně zvolil za členy Etické komise České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu na funkční období let 2017–2022 dosavadní členy Etické komise České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu, a to Mgr. Jiřího Kauckého a prof. PhDr. Jana Sokola, CSc., Ph.D.

Vláda vzala při volbě na vědomí, že jmenovaní jsou celospolečensky uznávanými odborníky, kteří se zabývají problematikou protikomunistického odboje jak z pohledu historického a společenského (prof. PhDr. Jan Sokol, CSc. Ph.D.), tak legislativního (Mgr. Jiří Kaucký). Předsedou Etické komise byl opětovně zvolen Mgr. Jiří Kaucký.

Životopisy členů Etické komise České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu jsou zveřejněny na stránkách Etické komise www.etickakomisecr.cz.

Přidáno: 04.10.2016